Co zrobić z pustymi tonerami HP?

Drukarki HP są jednymi z najpopularniejszych. Doceniane między innymi z powodu tego, że niezbędne do wykonywania wydruków tonery HP wystarczają na bardzo długo, a co za tym idzie, koszty drukowania są niewysokie. Nawet najlepszy toner HP jednak z czasem się kończy. Co zrobić z pustym pojemnikiem? 

Pustych tonerów nie wolno wyrzucać do śmieci

Pustych pojemników po tonerach nie wolno wyrzucać do śmieci. Są one uznawane za odpad niebezpieczny i zgodnie z prawem muszą być utylizowane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wrzucić je do odpowiedniego pojemnika na odpady niebezpieczne. Takie pojemniki często można zauważyć w galeriach. handlowych. Puste tonery do drukarek HP można wyrzucać, jednak są też inne sposoby ich pozbycia się. 

Oddanie do punktu sprzedaży tonerów

Puste tonery do drukarek HP bezpłatnie można oddać sprzedawcy w chwili kupna nowego tonera HP. Każdy punkt sprzedaży chętnie przyjmie puste pojemniki. W przypadku tonerów użytkowanych w firmach, warto jednak mieć na uwadze, że taki sposób pozbycia się tonerów może przyczynić się do problemów natury prawnej. Przedsiębiorca, który w firmie użytkuje tonery Hp lub tonery innej firmy, zobowiązany jest do oddania ich do miejsca, gdzie otrzyma kartę przekazania odpadów.

Skup pustych tonerów

Nawet jeden toner HP, który już się skończył można też oddać do punktu skupu pustych tonerów. Cena skupu zależna jest od rodzaju tonera i jego stanu. Oryginalne puste tonery HP w idealnym stanie są kupowane w takich firmach za kilka, a niekiedy kilkadziesiąt złotych. Oddając do punktu skupu tonerów ich większą ilość zarabia się więc niemało. Nie do wszystkich punktów skupu tonerów trzeba jeździć. Tonery można wysłać także kurierem, a pieniądze otrzymać na podane wcześniej konto bankowe. Takie punkty skupu zawsze wystawiają na życzenie kartę przekazania odpadu, określając ilość oddanych tonerów wagowo. Nie wyszczególniana jest ogólna ilość tonerów, tylko waga tego, co zostało przekazane. Puste tonery, nie nadające się do skupu, również zostaną przyjęte przez firmę skupującą i przekazane do utylizacji. Minimalny koszt utylizacji zostanie odjęty od sumy, którą ma otrzymać klient za przekazane puste tonery.

Tonery do drukarek HP dostępne na DrTusz.pl.