Czy toner ma przewagę nad kartridżem?

Jeszcze 10 lat temu większość osób korzystało z drukarek atramentowych. O ile w przypadku oryginalnych kartridży zwykle druk nie miał wad, o tyle w przypadku zamienników często dochodziło do rozlania tuszu, co było problematyczne, gdyż całe urządzenie trzeba było przeczyścić. Drukarki laserowe ówcześnie dostępne były jedynie w biurach, zarówno ze względu na gabaryty, jak i koszty.

HP laserjet p1102 toner – jaka jest jego charakterystyka?

toner hp p 110215Toner HP laserjet p1102 nie jest przeznaczony jedynie do tego typu drukarki, a do wielu innych modeli drukarek laserowych. Czarny toner pozwala na wydruk 1600 stron, przy czym są to dane szacunkowe, a możliwości wydruku są rzecz jasna zależne od stopnia zadrukowania strony bowiem druk drukowi nierówny. Można w końcu zastosować mniejszą czcionkę i wykorzystać więcej proszku znajdującego się w tonerze niż w przypadku większej. Również korzystając z pogrubienia, automatycznie zużywa się go więcej. Czasem zatem między jedną a drugą stroną wydruku nie ma znaku równości, jeśli chodzi o stopień zużycia tonera. Trzeba zaznaczyć, że oryginalny toner jest całkowicie kompatybilny z laserowymi drukarkami HP.

Szybkie wydruki rozwiązaniem dla firm

HP laserjet p1102 toner pozwala wydrukować bardzo szybko i bardzo dokładnie wybrany dokument niezależnie od jego stopnia skomplikowania. Obraz, który ma być wydrukowany przenoszony jest jakby na matrycę, a następnie odbijany i utrwalany poprzez grzałkę na papierze. Zatem w przypadku tonera HP laserjet p1102 z firmy Dr Tusz, mamy do czynienia z możliwością wykonania wielu wydruków w krótkim czasie. Takie rozwiązanie jest zwłaszcza przydatne dla firm, ale również osoby prywatne mogą skorzystać na posiadaniu takiego urządzenia, zwłaszcza jeśli ich praca bądź zainteresowania determinują konieczność drukowania wielu dokumentów również w domu.

Dodaj komentarz