Drukarka atramentowa czy urządzenie wielofunkcyjne? Co wybrać do użytku domowego?

Szukając drukarki do użytku domowego, każdy z nas ma wybór. Może kupić albo klasyczną drukarkę atramentową albo też atramentowe urządzenie wielofunkcyjne. Droższe od prostej drukarki, jednak zapewniające o wiele więcej możliwości. Na jakie urządzenie się zdecydować? Pomimo tego, iż drukarki atramentowe są dużo tańsze, urządzenie wielofunkcyjne może być o wiele lepszym wyborem. 

Dlaczego warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne? 

Wiele osób myśli, że prosta drukarka atramentowa do użytku domowego wystarczy. Zdarza się jednak, że pojawia się potrzeba zrobienia kopii dokumentu lub jego zeskanowania. W takiej sytuacji drukarka atramentowa nie wystarczy. Trzeba udać się do punktu, który świadczy takie usługi i ponieść dodatkowe koszty. Nie bez znaczenia jest również czas, konieczny na dotarcie do punktu i zlecenie usługi.

Nierzadko kopia dokumentu czy też skan potrzebne są natychmiast. Punkty usługowe świadczące usługi skanowania czy kserowania nie są jednak otwarte o każdej godzinie. Rozsądnie jest więc mieć urządzenie, dzięki któremu takie skan lub kopię dokumentu, będzie można wykonać w domu i o każdej porze. 

Czym kierować się przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego? 

Podstawowym kryterium wyboru atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego nie powinna być cena zakupu, choć i ona ma duże znaczenie. O wiele ważniejsze są koszty jego eksploatacji. Tu podstawowym wydatkiem będą tusze do drukarki. Ich cena – w zależności od modelu urządzenia – jest bardzo różna. Są takie, do których tusze są bardzo drogie. Tych rzecz jasna nie należy kupować. Analizując ceny tuszy, warto jednak pamiętać, by nie koncentrować się na ofercie jednego sklepu, tylko porównać koszty zakupu tuszy w różnych miejscach, w tym w Internecie, szybko bowiem może się okazać, że nie jest tak drogo, jak mogłoby się wydawać. 

Podsumowując

Łatwo kupić urządzenie wielofunkcyjne do drukowania, jednak można nabyć takie, które będzie po prostu drogie w użytkowaniu. Porównując ceny różnych urządzeń, nie można zapominać także o porównaniu cen tuszy do nich. Niekiedy warto kupić nieco droższe urządzenie wielofunkcyjne, ale mieć pewność, że tusze do niego nie będą dużym wydatkiem. 

Drukarki atramentowe dostępne w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.