Drukarki Brother – czy oryginalny toner się opłaca?

brother-drukarka-2W każdym biurze znajdziemy dzisiaj urządzenie z funkcją drukowania, jak również w prawie każdym domu mniej bądź rzadziej korzysta się z drukarek. Okazuje się, że najczęściej wybieranymi urządzeniami drukującymi są te wyprodukowane przez Brother, Canon, Epson i HP. Niestety eksploatacja tego rodzaju urządzeń wiąże się ze stosunkowo częstym zakupem tuszu bądź wymianą tonerów, co niekoniecznie jest małym wydatkiem. Czy można pozwolić sobie na zamienne tonery do drukarek Brother i innych znanych producentów?

Zamienniki tuszów i tonerów a oryginalne tonery do drukarki Brother
Niestety najczęściej cena oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też coraz więcej osób stawia na firmy oferujące alternatywne rozwiązanie, czyli zamienniki tuszów do drukarek, dzięki czemu uzupełnienie zużytego przy wydruku tuszu nie nadwyręża budżetu. Oczywiście to czy jest możliwe zastosowanie zamienników, zależy od tego, czy w ogóle wyprodukowano je już do zasobników danego modelu drukarki.

Okazuje się, że markowe zamienniki do drukarek mają większą niż w oryginalnych kartridżach pojemność, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji urządzenia. Producenci dobrze zdają sobie z tego sprawę, więc próbują odwieść od tego pomysłu klientów poprzez umieszczanie zastrzeżeń, że w przypadku uszkodzenia sprzętu w wyniku stosowania zamienników, straci on gwarancję. Nie oznacza to jednak, że są one gorszej jakości.

Dodaj komentarz