Jak zabrać się za naprawę drukarki?

Drukarka jest chyba najbardziej awaryjnym sprzętem komputerowym. Co gorsza, o jej usterce zawsze dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy jest nam potrzebna. Najważniejsze to nie tracić głowy i podjąć próbę jej naprawy.

MASZ GWARANCJĘ? – LEĆ DO SKLEPU!

Jeżeli drukarka uległa zepsuciu jeszcze zanim zakończył się okres jej gwarancji, jesteśmy w naprawdę komfortowej sytuacji. Sprzęt możemy bez problemu odnieść do sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu. Jeżeli jest to zakład dużej sieci (np. Media Markt, RTV Euro AGD itp.), wadliwa drukarka zostanie odesłana do sieciowego serwisu. Pracujący w nich specjaliści dysponują ogromną wiedzą z zakresu działania asortymentu danego sklepu oraz mają stały kontakt z firmową obsługą techniczną. Dzięki temu usterka sprzętu zostanie niemal na pewno skutecznie usunięta. Jeżeli okaże się, że mamy do czynienia z przypadkiem beznadziejnym, salon powinien zaoferować nam formę gratyfikacji (podarowanie takiego samego, nowego sprzętu lub rabat na kupno innego modelu).

brother toner

NAPRAWA DRUKAREK BEZ GWARANCJI

Co jednak robić, jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu już po wygaśnięciu umowy gwarancyjnej? Oczywiście, można nadal próbować szczęścia w salonie firmowym, tak samo jak w przypadku działającej gwarancji. Nie otrzymamy jednak żadnych rabatów i gratyfikacji, a sfinansowanie naprawy w punkcie firmowym trochę kosztuję. Warto więc spróbować skontaktować się z innymi serwisami naprawczymi które znajdziesz tutaj. Ich wykazy są dostępne na portalach informatycznych oraz na regionalny serwisach internetowych. Zazwyczaj informacje dot. punktu naprawczego są wzbogacone o opinie klientów. Można zatem dokonać selekcji najlepszego serwisu i dokonać w nim naprawy.

Dodaj komentarz