Jak zapłacić za tusz do drukarki jeszcze mniej?

Drukowanie dokumentów i zdjęć na domowej drukarce atramentowej może być związane ze sporymi kosztami. Jak zapłacić za tusz do drukarki jeszcze mniej?

Zakup drukarki atramentowej lub urządzenia wielofunkcyjnego wykorzystującego atramenty jest związany z podwójnymi kosztami – nie tylko jest to cena samego sprzętu, ale także materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszów.

Oryginalne tusze do drukarek mogą kosztować bardzo dużo – nawet więcej niż cena samego sprzętu. Jak zatem zaoszczędzić na przygotowywaniu wydruków?

Tańsze zamienniki – czy warto?

Najprostszym sposobem na oszczędne drukowanie jest zamiennik, czyli nieoryginalny tusz, najczęściej w opakowaniu oryginalnym, ale poddanym regeneracji i uzupełnieniu.

Takie tusze można kupić obecnie bez problemu dla większości popularnych i mniej znanych modeli drukarek. Ceny nierzadko są nawet o połowę niższe niż za tusze oryginalne!

Warto jednak pamiętać o tym, że producenci nie rekomendują stosowania zamienników. Korzystanie z takiego tuszu może spowodować wyłączenie urządzenia spod ochrony gwarancyjnej w razie usterek.

HP Deskjet 2130 tusz bez przepłacania

W wielu przypadkach użytkownicy drukarek decydują się jednak na zamienniki, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o dużo wydruków.

Bardzo dobrym przykładem jest popularne urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2130 tusz zamiennik to wydatek około 80 złotych zarówno za tusz czarny, jak i kolorowy. Z kolei za oryginalny tusz czarny i kolorowy należy razem zapłacić nawet około 130-150 złotych – obecnie jest to cena dorównująca kosztom samego urządzania.

Zatem właściciele modelu HP Deskjet 2130 często decydują się na zakup zamienników. Najlepszy wybór to zamienniki wysokiej jakości, które posiadają pozytywne opinie od klientów – wtedy drukowanie z nimi niczym nie różni się od stosowania tuszów oryginalnych.