Kupujemy urządzenie wielofunkcyjne do domu

Trudno sobie wyobrazić sytuacje, gdy w domu, do znajdującego się na biurku komputera, nie jest podłączona drukarka lub skaner. Rzecz jasna urządzenia te po pierwsze nieco kosztują, a po drugie zajmują sporo miejsca, co dla wielu osób jest ogromną wadą. Nic zatem dziwnego, że tak często wybierane jest urządzenie wielofunkcyjne. Dlaczego tak jest? Bardzo łatwo się można o tym przekonać na przykładzie epsona l386.

Dlaczego urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne, takie jak epson l386, to zawarta w jednej obudowie drukarka i skaner. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskuje się po pierwsze znaczną oszczędność miejsca, ponieważ na biurku trzyma się jedno, a nie dwa urządzenia, a także dużą oszczędność pieniędzy, ponieważ taki sprzęt jest znacznie tańszy, niż kupowanie obu urządzeń oddzielnie.
Wiele osób ma jednak wątpliwości związane z tym, jakiej jakości takie urządzenie generuje wydruki i skany. To prawda, na początku był to problem, jednak od czasu upowszechnienia się nowych technologi, w takich nadal tanich sprzętach jak wspomniany wcześniej epson, zarówno skany jak wydruki są na niezwykle wysokim poziomie.

Jaki tusz wybrać?

Wiele osób ma jeszcze jeden bardzo poważny problem z takimi urządzeniami, a mianowicie chodzi o kwestie tuszu do epson l386 – Dr Tusz. Jak wiadomo jest to najważniejszy czynnik decydujący o tym, czy drukarka będzie mogła drukować. Wiele osób uważa, że urządzenia wielofunkcyjne potrzebują swoich własnych tuszów, które są nie tylko trudno dostępne, lecz również o wiele droższe niż w wersji do standardowej drukarki. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ każdy producent posiada standardowe tusze, które pasują zarówno do zwykłych drukarek, jak i również do takich wielofunkcyjnych urządzeń, dzięki czemu są one tanie i łatwo dostępne.
Jak więc widać, kupno urządzenia wielofunkcyjnego to pod każdym względem doskonały wybór do domowych zastosowań.