Przeznaczenie kartridży na skup

kartridżePojemniki z tuszem do drukarek, po zużyciu mogą trafić na skup, gdzie następnie firma, która je kupuje przeznacza takie produkty do utylizacji. Potwierdzeniem tego jest wystawiana karta przekazania odpadów oraz zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności.

„Odbiór przez właściwą firmę”
Wysokogatunkowy tusz, który jest używany do drukowania dokumentów, zdjęć i innego wszelkiego rodzaju artykułów, kończy się po określonym czasie. Potem należy taki pusty kartridż przekazać wykwalifikowanej firmie. Kartridże posiadają rozmaite kształty a każda drukarka ma swoje określone modele tych produktów. Na skupach kartridży przyjmowane są pojemniki danych producentów i według nich następuje także konkretna wycena. Skup może sobie zastrzec prawo do nieprzyjmowania kartridży uszkodzonych fizycznie, posiadających np. pęknięcia, rysy czy wgniecenia. Przez daną firmę mogą być również odbierane wyłącznie oryginalne produkty.

„Klient indywidualny i firma”
Skup kartridży cechuje się odbieraniem nienadających się do dalszego użytku pojemników po tuszach od klientów indywidualnych lub firm oraz instytucji. W zasadzie każdy kto posiada drukarki, korzysta z tego typu usług. Profesjonalna firma, która tym się zajmuje posiada swój indywidualny cennik a także swoje własne zasady i regulaminy dotyczące odbierania czy też przesyłki kartridży na wskazany adres. Każde miasto ma w swoim zasięgu tego typu działalność.

Dodaj komentarz