Skup pustych tonerów. Jak je sprzedać, by dużo zyskać?

Sprzedaż pustych tonerów do drukarek może być bardzo opłacalna. Niektóre tonery do drukarek kupowane są nawet za ponad sto złotych za sztukę. Większość zaś za kilkanaście. Tylko te najpopularniejsze skupowane są taniej, jednak i w takim przypadku – oczywiście przy sprzedaży większej ilości sztuk – można niemało zyskać. Nie wszędzie jednak tonery do drukarek kupowane są w tych cenach.

Są firmy zajmujące się skupem, które tonery do drukarek kupują za przysłowiową złotówkę. Jak znaleźć firmę, która tonery do drukarek laserowych kupuje drożej? 

Warto porównywać oferty

Chcąc puste sprzedawać tonery do drukarek laserowych warto zacząć od porównania kilku ofert skupu. Na początek jednak trzeba odczytać dany model tonera. Istotne jest też to, czy dany toner jest oryginalny czy też jest to zamiennik. Zamienniki kupowane są dużo taniej, w wielu firmach zaś nie ma możliwości ich sprzedania. Jeśli w cenniku danej firmy określone tonery skupowane są bardzo tanio, nie oznacza to, że tak będzie wszędzie.

Zarówno tonery do drukarek jak i bębny do drukarek kupowane są w bardzo różnych cenach. Można je sprzedawać także za pośrednictwem Internetu, warto więc porównywać oferty skupu z całej Polski. Szybko może się okazać, że gdzieś na jej drugim końcu działa firma, która dane tonery do drukarek czy bębny do drukarek kupuje dużo drożej niż inni. 

Przygotowanie tonerów do sprzedaży

Kupowane są tylko nieuszkodzone puste tonery. Nie mogą też być brudne, zaplamione. Warto – szczególnie przy wysyłce – pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu wysyłanych tonerów. Wiele z nich posiada wystające plastikowe i bardzo kruche elementy, które łatwo ulegają uszkodzeniom podczas transportu. Za uszkodzone tonery firma skupująca oczywiście nie wypłaci żadnych pieniędzy. Za czyste i bez widocznych uszkodzeń już tak. I mogą to być sumy, które dla sprzedającego będą bardzo pozytywnym zaskoczeniem.