Tonery Samsung pod lupą

drukarka SamsungDrukarki laserowe wykorzystują w procesie drukowania światło lasera i diody LED w celu łatwego naelektryzowania elementu światłoczułego. Cechą zasadniczą druku laserowego jest wysoka jakość, a także fakt, że otrzymany wydruk jest wodoodporny i posiada dużą trwałość.

Zasada działania drukarki laserowej
W drukarce laserowej wydruk wytwarza się przede wszystkim poprzez umieszczenie cząstek tonera w odpowiednich miejscach na kartce. Stosuje się tonery do drukarek Samsung. Pierwszym etapem wydruku jest przygotowanie wałka. Następnie dochodzi do naświetlenia, wywołania, a także przenoszenia. Toner do Samsung barwnik z wałka przenosi na papier, gdzie dalej jest on utrwalany, a później sam wałek jest czyszczony.

Rodzaje drukarek laserowych
Dane powinny zostać dostarczone do maszyny w zrozumiałym formacie. Obraz tworzy się w wyniku skierowania lasera lub światła LED na fotoelektryczną powierzchnię. Rozróżniamy drukarki laserowe jednoprzebiegowe, jednoprzebiegowe z pasmem transferowym, a także czteroprzebiegowe i czteroprzebiegowe z pasmem transferowym.

Druk w kolorze
Wydruk w  kolorze możliwy jest dzięki zastosowaniu czterech grup tonerów o kolorach z zestawu barw CMYK. W druku kolorowym jeżeli drukarka posiada jeden bęben, to papier musi czterokrotnie przebiec pod nim w celu nałożenia kolejno poszczególnych warstw barwnika. Nowocześniejsze jest urządzenie z czterema bębnami, gdzie wydruk można otrzymać po jednym cyklu pracy.

Dodaj komentarz