Urządzenia wielofunkcyjne dla firm

laserowe urządzenie wielofunkcyjne dla firm

Urządzenia biurowe potrafią zajmować dużo miejsca. W administracji firmowej potrzeba ich dosyć sporo ponieważ ksero czy drukarka w każdej chwili mogą być potrzebne. Nie można też pominąć roli faksu czy skanera. Sprzętów staje się coraz to więcej, a miejsca zaczyna brakować. W takiej sytuacji trzeba zastosować rozwiązanie, które pozwoli połączyć kilka urządzeń w jedno o pełnej funkcjonalności wszystkich pozostałych.

Wielofunkcyjne urządzenie biurowe

Pomocą dla wszystkich z zawalonymi sprzętem biurkami może być wielofunkcyjne urządzenie biurowe. Maszyna mieści w sobie funkcjonalność drukarki, kserokopiarki, faksu oraz skanera przy zachowaniu zdecydowanie mniejszej powierzchni niż stosowane osobno. Ponadto jest zdecydowanie łatwiej nauczyć się obsługi jednego urządzenia niż kilku.

Wielofunkcyjne urządzenie laserowe Dr Tusz może być połączone ze wszystkimi komputerami w sieci biurowej. Zaawansowane modele pozwalają nawet na ustawienie i wybór z pamięci sprzętu bezpośrednio różnych komputerów jako miejsc docelowych do zapisu skanowanego dokumentu czy obrazu. Niektóre pozwalają nawet na wysyłkę maila z zeskanowanym załącznikiem bezpośrednio z poziomu urządzenia wielofunkcyjnego.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe jest też stosunkowo tanie w eksploatacji. Tonery do takich maszyn są bardzo wydajne i zapewniają wysoką jakość wydruku. Od potrzeb użytkowania zależy czy wybierze wersje drukująca w kolorze czy urządzenia czarno-białe.

Wielofunkcyjne urządzenie laserowe – wynajem czy kupno

Urządzenia wielofunkcyjnego nie trzeba kupować. Jest wiele firm świadczących usługi najmu maszyn tego typu do biur. Taka usługa zapewnia spokój użytkowania ponieważ zobowiązuje firmę świadczącą najem do kompletnej obsługi technicznej urządzenia wraz z wymianą tonerów. Jeżeli natomiast zostanie podjęta decyzja o zakupie sprzętu warto odpowiednio rozważyć jakie funkcje maszyny będą potrzebne, ponieważ z zakupu trudniej zrezygnować lub dokonać wymiany niż w przypadku wynajecia urządzenia.

Dodaj komentarz